poniedziałek, 3 listopada 2014

Blogi parentingowe warte zachodu - moje typy


Kiedyś życie było prostsze. Tak mi się wydaje. No bo takie świeże dziecko świeżych rodziców na przykład. Jedyna wiedza na temat pielęgnacji i wychowania dzieci pochodziła od rodziców i dziadków, z którymi na dodatek mieszkało się w jednej chałupie. Oni zawsze pomagali. Wybór w środkach pielęgnacji był zgoła żaden, bo tetry, mydło, oliwka i mąka. I jakoś się o alergiach nie słyszało. Idąc do lekarza, szło się do mistrza we wsi, a z przeziębień czy gryp wychodziło się na drodze mlekiem, miodem i czochem płynącym. Albo się bańki stawiało - na wszystko.

Dziś nie jest tak prosto. A może i prościej?  Szukając odpowiedzi na nurtujące pytania znajdujesz co najmniej 2 opinie na każdy temat z wynikami potwierdzonymi badaniami - każda sprzeczna. Wszystkich produktów jest więcej - na tyle, że facet nie zrobi sam zakupów, bo zapłacze już pod całą ścianą mydeł do wyboru. I w tym miejscu pokazuje się światełko w tunelu! Są matki, które przechodzą przez to samo co my - od wyboru wózka po krem do tyłka dla dziecka. Testują, szukają, sprawdzają na sobie - i podsuwają nam optymalne rozwiązanie. Czasem promowane, ale jedno nie wyklucza drugiego;).
Postanowiłam zebrać dla Was kilka wartościowych parentingowych blogów, które nie tylko są przyjemne dla oka, ale ich "content" jest na prawdę wysokich lotów. Taki godny polecenia.

Widok strony oczekujac.pl

http://oczekujac.pl/
Najbardziej znany blog o parentingu. To jest kopalnia wiedzy. Na prawdę polecam.
http://www.nishka.pl/
Uwielbiam jej teksty. Są inteligentne i zawsze z odpowiednią dozą humoru. Traktuje o życiu w małżeństwie i o macierzyństwie. Jej się nie czyta. Ją się pochłania:).

Widok strony http://matkawariatka.pl/

http://matkawariatka.pl/
Wiola jest super. Jest logopedą i piszę o każdym aspekcie życia z i o dziecku. Jej posty o książkach, zabawach i zabawkach czy organizacji czasu dzieciom są świetna inspiracją dla każdej z nas. Poza tym jej wirtualne pióro jest tak lekkie, że czyta się ją z przyjemnością.Widok strony matka-polka.com
http://matka-polka.com/
Kolejna "blogęra", którą lubię za jej lekką rękę w przelewaniu myśli na klawiaturę. Jej blog jest bardzo lekki i przyjemny. Idealny na poranek z kawą.


Widok strony szafatosi.pl
http://www.szafatosi.pl/

Szafę Tosi uwielbiam za piękne zdjęcia i ich piękny drewniany domek:). Julia pięknie fotografuje i otacza się wspaniałymi rzeczami. To widać i to bardzo cieszy oko. I napawa inspiracjami!


http://www.nishka.pl/
Nishka pisze ciekawe, zabawne i inteligentne teksty o życiu i macierzyństwie. Bardzo we mnie trafia. Jeśli jeszcze nie znasz, to sprawdź koniecznie!

Z portali parentingowych umiłowałam sobie 2. Pierwszy dla mam, drugi dla tatusiów. I ten drugi właśnie czyta się z wiecznie uśmiechnięta buzią:)

Widok strony babyonline.pl

http://babyonline.pl/ 
To tak na prawdę Mamo to ja. Ten portal zawiera wszystkie możliwe informacje na temat ciąży i rozwoju dziecka. Jak czegoś nie wiesz - wbijaj tutaj. Poza tym organizowane są warsztaty przez Mamo to ja - Moda na brzuszek. Dla przyszłych mam i mam dzieci do 1. roku życia. Warsztaty są świetne - bo traktują nie tylko o pielęgnacji - ale także o pierwszej pomocy. Co wg. mnie jest najważniejsze. A i fotelik można wygrać:).

Widok strony tatapad.pl
http://tatapad.pl/
Mąż znalazł na tym portalu jak usypiać skutecznie dziecko w 5 krokach. Artykuły dotykają poważnych zagadnień (spójrzcie na tytuły działów) ale pisane są od strony faceta - czyli zupełnie innego punktu widzenia. Przykładowy artykuł: 3 lata kompletowania klawiatury /Myślałeś, że kolka to był hardkor? Człowieku.../. Lubię sobie poprawiać humor na tym portalu:). Poza tym można pobawić się w testowanie ciekawych rzeczy dla tatusiów;).

Jakie blogi Wy przeglądacie? Jakie polecacie?

2 komentarze:

  1. Dziękuję za miłe słowa i umieszczenie mnie w tak zacnym gronie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie zasługi, takie traktowanie Wiolu :)

    OdpowiedzUsuń